RC Hon na glupany může začít

, , No Comments


Jak zůstat na živu ve světě, kde jsou lidé považováni za pochoutku a všichni touží po jejich krvi? Pravidla jsou jasná: nesmát se, nepotit se, neupozorňovat na sebe. A hlavně - nezamilovat se do jedné z nich! Gen se liší od všech ostatních. Nedokáže běžet rychlostí blesku, sluneční světlo ho nezabije a nemá neukojitelnou touhu po krvi. Není upír, je člověk. Je vybrán, aby se zúčastnil honu na poslední lidi. Jeho pečlivě utajovaný život se hroutí.

Když jsem se o Honu dozvěděla, myslela jsem, že půjde buď o horor, po kterém nebudu schopná v noci usnout, nebo o úplnou slátaninu, u které budu litovat, že jsem se do ní vůbec pouštěla. Naštěstí tomu tak nebylo ani v jednom případě.

Hon od amerického spisovatele Andrewa Fukudy je velice slibný příběh, který nás zavede do doby, kdy lidé, kterým se říkají glupani, jsou na pokraji vyhynutí, jelikož jsou loveni pro svou krev a dobré maso upíry, kteří ovládli svět. Pokud si ale představujete příběh jako směsici Edwarda Cullena a Damona Salvatora na střední škole, jste na omylu. Hon je totiž příběh, ve kterém je projeven zájem o lidi pouze v jednom jediném směru, a nic dvakrát romantického za tím rozhodně není.

Hned po prvních stránkách jsem se ponořila do příběhu a nebyla schopná přestat, autor vytvořil zcela neznámý svět se svými vlastními pravidly, bylo tak těžké odhadovat, jak se kdo zachová, ale o to napínavější bylo čtení. Hon docela vzdáleně připomíná Hunger Games, akorát je trochu víc surovější a nebezpečnější, vzhledem k tomu, že hlavní hrdina v "aréně" plné krvelačných predátorů musí žít každý den.

Čtení nové dystopie jsem si rozhodně užila, nejednou jsem zatajovala dech v situacích, kdy Genovi hrozilo prozrazení. Ke konci už jsem ani nebyla schopná přestat otáčet stránky, MUSELA jsem se dozvědět, jak příběh dopadne. Ke konci jsem byla naprosto vyčerpaná a v šoku - přesně tak, jak by to mělo u dobré knihy být (pokud je samozřejmě záměr čtenáře trochu vyděsit).

Panu Fukudovi se rozhodně podařilo napsat knihu, která přinutí čtenáře vydržet do samého konce, aby mu bylo zodpovězeno na to množství otázek, které si od začátku příběhu pokládal. Ne všechny odpovědi ale čtenář nalezne v prvním díle, a tak si budeme muset počkat na překlad dalšího dílu, který nese v originálu název "The Prey” (Kořist).


Tímto bych ráda poděkovala nakladatelství FRAGMENT za recenzní výtisk.


Hon - Andrew Fukuda


Série: #1 Hon
Počet stran: 304
Překlad: Jakub Kalina
Rok vydání: 2012 (US) / 2014 (CZ)
Nakladatelství: FRAGMENT
Hodnocení: 4/5

0 komentářů:

Okomentovat