(RC) Sempre e per sempre

, , 4 commentsBýt otrokem ve 21. století není úplně běžné. O tom, co je ale běžné, ví Haven Antonelli velice málo. Od narození je pouhým majetkem a podle toho je s ní i zacházeno - žádná zábava, žádné vzdělání, žádný život. Haven zná jen tvrdou práci, bolestivé rány a nenávist paní domu. Jak by mohla vůbec někdy dostat víc? Vždyť je to jen otrok.

Haven Antonelli a Carmine DeMarco vyrůstají v naprosto odlišném prostředí. Ona nemá nic, on má všechno. Ona je otrokyní, žijící v izolaci uprostřed ničeho, on je arogantní mafiánský synek, žijící v blahobytu, věčně nespokojený, agresivní a uzavřený. Dokud nepotká ji.

“Colpo di fulmine. Blesk z čistého nebe, jak říkají Italové. Chvíle, kdy do vás jako blesk uhodí láska, tak silná a intenzivní, že ji nelze potlačit. Je nádherná a komplikovaná, rozerve vám hrudník a obnaží vaši duši pro celý okolní svět. Převrátí člověka naruby a není od ní cesty zpět. Jakmile tenhle blesk udeří, váš dosavadní život je nenávratně pryč.”

Od té chvíle je Carmine téměř jako vyměněný. Haven, kterou zachránil doktor DeMarco, začne žít v jeho domě jako normální plnohodnotný člověk, začleňovat se do společnosti a osvojovat si návyky, které nikdy nepoznala. Nic však netrvá věčně. Na obzoru se začínají rýsovat potíže, na které je i doktor DeMarco krátký. Je čas na zpověď, je čas vyložit karty. La Cosa Nostra přichází.
První díl ze série Forever, Sempre, zanese čtenáře do nelítostného mafiánského prostředí, kde nepozornost může jednoho stát život. Tomu se snaží vyhnout doktor Vincent DeMarco, který si v Cosa Nostra zajistil vážený post, ale nejednou si proto musel zašpinit ruce. A to vše pro vlastní rodinu. Tuto oběť však nedokáže docenit jeho syn Carmine, který viní otce ze všeho špatného, co se mu kdy stalo.

Carmine je mladý, pohledný a arogantní kluk, který ví, že dostane vše, na co si ukáže. Jako pravý Ital je temperamentní a často výbušný. Jeho slovník mě místy dost vytáčel, ale jako postavu jsem si ho oblíbila pro jeho slabiny, které odhalil, když se zamiloval do Haven. Najednou to už nebyl rozmazlený, sprostý fracek, najednou v něm bylo mnohem víc, a tak si postupně získával mé sympatie.

Haven byla okouzlující už od samého začátku. Pro její myšlenkové pochody, strach, pokoru a zároveň touho chtít od života víc jsem si ji velice oblíbila. Během celého příběhu prodělala největší změnu, a přesto zůstala stejná - skromná a s dobrým srdcem. Být tak u toho a pozorovat její přeměnu byla jedna radost. Místy jsem si rvala vlasy za ostatní postavy, když na ně zůstala zírat a nevěděla, co se po ní chce, ale to tak zřejmě s lidmi, co celý život stráví v izolaci v otroctví bývá…nebo ne?

Číst Sempre byla neuvěřitelná jízda. Když jsem poprvé slyšela o knize od Kristýny Vítkové na srazu, už tehdy jsem si na ni začala brousit zuby. Když mi přišla 530 stránková bichle, tak jsem se upřímně vyděsila. Co když se mi kniha nebude líbit? Co když se tím budu prokousávat roky? Plná obav jsem se do knihy začetla a…nemohla jsem přestat. Smála jsem se, bála se a dokonce i občas slzičku uronila. Stránky mi pod rukama rychle ubývaly a třetí den jsem měla dočteno.

Youngadultovka s mafiánskou tematikou je milým překvapením mezi přílivem knih plným nadpřirozena. Už knihy Kateřiny Petrusové jsem oceňovala, jelikož byly nevšední, čtivé a nijak složité. Autorka však Sempre posunula ještě o kus dál. Čtenář si tak užije více dramatických situací, emoční jízdu a v neposlední řadě si osvojí si základy italštiny. :-) Za mě určitě palec nahoru, Sempre je povedená kniha, ve které mi nechybělo vůbec nic. Pokud vás tedy oslovili Bavettovi Kateřiny Petrusové, pak rozhodně neváhejte nad četbou Sempre.


Tímto bych ráda poděkovala nakladatelství YOLI za recenzní výtisk. Děkuji! :-)


Sempre - J.M. Darhowerová


Série: #1 Forever (Navěky)
Počet stran: 520
Rok vydání: 2014 (US) / 2015 (CZ)
Překlad: Kristýna Vítková a Hana Netušilová
Nakladatelství: YOLI
Hodnocení: 4/5


4 komentáře:

 1. Odpovědi
  1. :-) To jsem ráda! Není to sice Hopeless, kterou jsem si naprosto zamilovala, ale moc milé počtení :-))

   Vymazat
 2. Díky, zlato! Tak ted jenom, aby nam koupili i ten druhy dil. Prece chces vedet, jak to dopadlo, ne? 😉 KV

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za málo ^_^ ! Je to vážně dobré, úplně jsi mě tím nalákala a já od té doby vyhlížela, kdy to spatří světlo světa! Doufám, že koupí!! :-)))

   Vymazat